PivničkaPod Červeným KameňomČervený Kameň

Výlety v okolí

Hrad Červený Kameň 
Starobylý hrad, pôvodne z roku 1230, určite patrí medzi tie najkrajšie miesta. Ľudia ho pomenovali podľa červenej skaly, ktorá sa vyskytuje v okolí. Z čias Fuggerovcov nám ostali najväčšie stredoeurópske pivnice. Pálfiovci pobudli na hrade najdlhšie a prebudovali ho na reprezentačné šľachtické sídlo. Keďže stojí na kopci oproti nášmu domu, kedykoľvek sa môžete potešiť pohľadom naň. Ak ho navštívite osobne, môžete sa pokochať na prekrásnych freskách, maľbách, grafikách, historickom nábytku, zbraniach a pivniciach, ktoré patria medzi najväčšie v strednej Európe

 

Sokoliari
V Sokoliarskom dvore Astur, v areáli hradu, nájdete najväčšiu kolekciu dravých vtákov na Slovensku a máte možnosť zoznámiť sa s takmer zabudnutou technikou lovenia zveri pomocou dravcov. Ukážka výcviku dravcov sa stane pre vás a vaše deti nezabudnuteľným zážitkom.

 

 

Ochutnávky vín a malokarpatské špeciality
V našej pivnici môžete ochutnať skvelé vína menších malokarpatských vinárov a regionálne špeciality. Radi vám zabezpečíme návštevy ďalších vinárskych firiem i vinohradov.  

 

Modranská keramika                        
Ak túžite na vlastné oči vidieť, ako sa kúsok neforemnej hliny premieňa na krásny maľovaný džbánik navštívte  niektorú z keramických dielní. Čaká vás zaujímavá prehliadka ručne vyrábanej  keramiky a možno i vy zatúžite vlastniť kúsok tejto maľovanej nádhery.

 

Galéria I. Bizmayera
V starej modranskej bašte nájdete galériu významného modranského figuralistu I. Bizmayera. Rád sa túlal po okolí, pozoroval ľudí pri práci a každodennom živote a tých, ktorí mu učarili, navždy zvečnil do keramických figúrok. V areáli galérie sa nachádza i Múzeum keramiky.

 

Galéria naivného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku
V starobylom barokovom Schaubmarovom mlyne, ktorý je najväčším svojho druhu v Európe a patrí medzi významné technické pamiatky, sa nachádza jedinečná galéria naivného umenia. V jej priestoroch nájdete obrazy a sochy významných slovenských a zahraničných naivných umelcov.

Malokarpatské múzeum -  Pezinok
V renesančnom  meštianskom dome v centre Pezinka sa dozviete veľa o živote ľudí pod Malými Karpatmi v minulosti. V starobylých klenbových pivniciach vás zaujmú pozoruhodné majstrovsky zhotovené sudy, lisy a ďalšie nástroje, ktoré sa používali pri práci vo vinohrade. 

Jaskyňa Driny Smolenice
Jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku v známej rekreačnej oblasti Jahodník. Medzi jej objaviteľov patril i syn Štefana Baniča, svetoznámeho vynálezcu padáka. Ľudia ju pomenovali podľa kríkov drinky, ktoré bujne rastú v okolí. Vstupy do jaskyne sú každú celú hodinu od apríla do októbra.

 

Margitin dvor (jazdecká škola)

Ak navštívite jazdeckú školu, budete mať možnosť oboznámiť sa so životom koní, ktoré žijú voľne na pasienkoch v čo najprirodzenejších podmienkach. Môžete absolvovať výučbu jazdenia pre začiatočníkov, jazdu a vychádzky do okolia pre pokročilých, vozenie detí na koni...

 

Cyklistika a turistika

Malé Karpaty a okolie našej obce Píla ponúkajú výborné podmienky na turistiku a cykloturistiku. Okolo nášho domu vedie žltá turistická trasa, ktorá začína v Harmónii (Zochova chata) s možnosťou ísť cez vrch Kukla s rozhľadňou na hrad Červený Kameň. Väčšina turistických trás v malých Karpatoch je vhodná i na cykloturistiku. V zime je možnosť i bežeckého lyžovania alebo zjazdového lyžovania na Pezinskej Babe alebo Zochovej chate.

Na kúpanie vám odporúčame Slnečné jazerá v Senci alebo termálne kúpalisko Vincov les.

Ak sa budete chcieť vybrať do mesta, navštívte neďalekú Modru a Pezinok, Trnavu, Bratislavu alebo Viedeň.

Keďže sa zaoberáme cestovným ruchom v Malých Karpatoch už viac ako 20 rokov a vlastníme cestovnú kanceláriu, ktorá zabezpečuje aktivity na Malokarpatskej vínnej ceste, radi vám výlety zabezpečíme, alebo poradíme, kam sa vybrať. K dispozícii máme i 9-miestny mikrobus a v prípade záujmu vás radi odvezieme. Cyklistov a turistov, ktorí prídu do našej pivnice na ochutnávku vín, či iné posedenie, radi dopravíme späť i s bicyklami naším mikrobusom.